Geçen sene ‘gizemli oyunlar’ temasını işlemiş, suç bilimine dair detayları öğrenirken bir yandan da gizemli ve özgün masa ve kart oyunlarıyla oldukça eğlenceli bir 3. sezon geçirmiştik. Kaçış aktiviteleriyle bulmacaları ve gizemleri çözmüş, yer yer eğlenceli suç bilimi aktiviteleriyle suç bilimine dair öğrendiğimiz bilgileri deneyleme ve pekiştirme fırsatımız olmuştu. Peki bu sene, yani 4. sezonda bizleri neler bekliyor? 

 

 4. Sezonun Teması : İllüzyon

  Öncelikle kısacık sunumlarla suç biliminin temelleri üzerinde bir gezintiye çıkacağız. Hemen ardından öğrendiklerimizi pratik edebileceğimiz aktiviteler ve kimi zaman oyunlarla sırların üzerine giderek, kimi zaman biraz zihnimizi zorlamayı ve elbette bunu yaparken de eğlenmeyi ihmal etmeyeceğiz. Tabi bu sene bol bol illüzyon aktivitemiz de olacak.

Optik illüzyonlar ile beynimizin bize nasıl oyunlar oynayabildiğine şahit olmaya hazır mısınız?

Peki ünlü illüzyon numaralarının sırlarını öğrenmeye?

Akıl oyunları ile arkadaşlarınızın ağzını açık bırakmaya?

Tarihin ünlü bulmaca yazarlarıyla ve bilim adamlarıyla maceradan maceraya dolaşmaya? Onların gizli dünyalarına misafir olmaya?

  Hepimiz zor bir dönemden geçtik. Sorumluluklarımızı hatırladığımız, aile ve arkadaşlarımızın, üzerinde yaşadığımız dünyanın, soluduğumuz havanın değerini daha çok anladığımız zor günler yaşadık. 4. sezonu gerçekleştirme kararı alırken birkaç husus üzerinde özellikle durduk. Bu sene önceliğimiz salgın dönemine uygun sınıf içi aktiviteler, illüzyon ve optik illüzyonlar, akıl oyunları olacak. 

 

* Suç Bilimi içerikleri:

 - Görgü Tanıklığı

 - Fiziksel Kanıtlar

 - Adli Bilimler

 - Parmak İzi

 - Kemik İnceleme

 - Böcek Bilimi

 - Beden Dili

* İllüzyon ve Optik illüzyonlar

* İllüzyon ve Optik illüzyon aktiviteleri

* Akıl oyunları

* Akıl oyunları aktiviteleri

* Zihin açan bulmacalar

* Bilim insanları ve gizli dünyaları

* Günlük eşyalarla eğlenceli ve öğretici deneyler

* Kaçış oyunları, hazine avları

* Sam Loyd bilmeceleri ve aktiviteleri

* Sürpriz özgün zeka oyunları

 

Gördüğünüz üzere epey yoğun bir programımız olacak. Tüm bu maratonun sonunda ise sezon sonu turnuvasında yarışacak takımlar ile senenin kazananları belirlenecek. Bu sene yine harika ödüller de sizleri bekliyor olacak. Tüm ekiplerimize şimdiden; Sağlıklı, bol eğlenceli, bilgi ile bezeli ve aktivite dolu bir yıl dileriz.

 

CSI EDUCATION 4.SEZONDA SİZLERİ NELER BEKLİYOR!

Tanıtım videolarımız için aşağıdaki youtube linklerini öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.